logo
fot. Paweł Kucharski TRAVART.pl © Stawy Milickie
ZWIERZYNIEC

W naszym zwierzyńcu mieszkają:

Osioł domowy

Ssak z rodziny koniowatych, został udomowiony przez człowieka wcześniej niż koń. Mniejszy i słabszy od niego, ale bardzo wytrzymały i mało wymagający, dobrze znosi upały, jest odporny na niedostatek wody. Osioł jest zwierzęciem wykorzystywanym w onoterapii, która jest odrębną dziedziną zooterapii. Ze względu na wielkość, wyzwalający uśmiech wygląd i przyjazny, spokojny charakter dzieci bardzo szybko i chętnie porozumiewają się z tymi sympatycznymi zwierzakami.

Owca wrzosówka

Wrzosówka jest drobną, prymitywną owcą kożuchową, jedną z najstarszych rodzimych ras owiec.

Owca kameruńska

Owce kameruńskie są mało wymagające i łatwe w utrzymaniu. Wymagają ochrony przed deszczem, dobrego siana, stałego dostępu do wody. Nie trzeba ich strzyc, bo są to owce szerstne, bez runa.

Owca czarnogłówka

Owca wyhodowana w kraju, posiada charakterystyczne białe umaszczenie, głowa i kończyny czarne do brązowego. Dobrze umięśniona.

Merynos polski

Rasa owcy wyhodowana w kraju przy udziale merynosa niemieckiego. Owce duże o silnej konstytucji. Wełna biała lub biało-kremowa o lekkim połysku i miękkim chwycie,. Pole obrostu wełną obejmuje oprócz głowy i tułowia także nogi, niekiedy poniżej stawu skokowego.

Koza alpejska

Jest to rasa średniej wielkości. Zwierzęta te bardzo dobrze aklimatyzują się w różnych warunkach środowiskowych. Włosy mają krótkie, a umaszczenie od jasnopłowego do ciemnobrunatnego z czarnymi końcówkami nóg, czarną pręgą wzdłuż kręgosłupa i czarnym zabarwieniem przy oczach i pysku.

Koza biała uszlachetniona

Kozy polskie białe uszlachetnione są dużymi zwierzętami. Samice mierzą w kłębie około 70 cm i osiągają masę 45-65 kg, samce odpowiednio 80 cm i 60-100 kg. Zwierzęta mają białe umaszczenie, stojące uszy i są brodate. Włosy są krótkie, połyskujące. Mogą być zarówno rogate jak i bezrogie.

Kuc szetlandzki

bardzo silna rasa , wytrwała i odporna na trudne warunki klimatyczne. Kuce te mają doskonały wzrok i są zwierzętami długowiecznymi. Spotyka się je na całym świecie, ale najbardziej popularne są w Ameryce, gdzie hoduje sie większą, bardziej elegancką odmianę znaną jako szetland amerykański. Charakterystyczna dla kuców szetlandzkich jest ich wytrzymałość, długowieczność, upartość i łagodność. Wysokość w kłębie to 100 -115 cm

Konik polski

Koniki polskie to rodzima, prymitywna rasa koni wywodząca się od dzikich koni wschodniej Europy, zwanych tarpanami. Jest to rasa długowieczna i odporna na trudne warunki utrzymania. Wysokość w kłębie dorosłych koni to 130-140 cm.

Kura zielononóżka

Rasa te są szczególnie dobrze przystosowana jest do żerowania na wolnym wybiegu, kury te mają atrakcyjne ubarwienie piór, charakteryzują się dobrą zdrowotnością i smacznymi jajami o niskiej zawartości cholesterolu. Upierzenie koguta jest błyszczące, metaliczno-zielone, a kury koloru kuropatwianego z grzbietem koloru beżowo-brązowego.

Indyk domowy

Indyki to piękne, majestatyczne i jednocześnie największe i najsilniejsze ptaki domowe. To ptaki kochające przestrzeń i wolność.

Kaczka piżmowa

Kaczka piżmowa nazywana jest często kaczką francuską. Samce są dużo większe od samic, ważą około 5 kg, natomiast samiczki około 2,5 kg. Kaczki piżmowe występują w wielu odmianach barwnych. Najczęściej spotyka się kaczki biało-czarne, czarno-białe, białe, czarne lub srokate (w plamy).

Gęś kubańska

Rasa wywodzi się od gęsi chińskiej. Gęś kubańska ma upierzenie szaro-brązowe z ciemną pręgą biegnącą przez tył głowy, szyję i tułów, dziób czarny, nogi koloru ciemno-czerwonego, a czasem czarnego. Masa ciała gąsiorów wynosi średnio 5 kg, a gęsi - 4 kg. Gęsi kubańskie są odporne na zmienne warunki środowiskowe, nie należą do ptaków płochliwych, są łatwe w hodowli.

 

 

STAWY MILICKIE SA

Ruda Sułowska 20

56-300 Milicz

tel.: (+48) 71/ 38 47 110

(+48) 71/ 38 32 482

fax: (+48) 71/ 38 47 110 (wew. 25)

mail: biuro@stawymilickie.pl

NIP: 916-13-88-540

BIURO

Sułów, ul. Kolejowa 2

(I piętro, Bank Spółdzielczy)

56-300 Milicz

tel.: (+48) 71/ 38 47 110

BIURO WE WROCŁAWIU

Rynek 58, III p.

50-116 Wrocław

HOTEL NATURUM

Ruda Sułowska 20

56-300 Milicz

tel.: (+48) 71/ 75 90 888

tel.: (+48) 534 964 120

mail: rezerwacje@stawymilickie.pl

GOSPODA 8 RYB

tel.: (+48) 534 964 120

WYCIECZKI, FOTOSAFARI

tel.: (+48) 71/ 759 08 88

DZIAŁ SPRZEDAŻY
HOTELU NATURUM

mail: rezerwacje@stawymilickie.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone © Stawy Milickie SA 2008-2015