logo
Oferta

OFERTA Centrum Edukacyjno-Turystycznego w Rudzie Sułowskiej

Oferta edukacyjna NATURUM dedykowana dla szkól składa się z zajęć prezentujących tradycje rybackie i walory przyrodnicze regionu Doliny Baryczy i Stawów Milickich. Zapraszamy do korzystania z zajęć terenowych oraz przyrodniczych warsztatów filmowych. 

WARSZTATY FILMOWE

WARSZTATY FILMOWE Z EDUKACJĄ REGIONALNĄ I PRZYRODNICZĄ

ZAJĘCIA TERENOWE

Warsztaty filmowe składają się z dwóch części. Pierwszy etap to zajęcia terenowe polegające na:nauce pracy z kamerą,

  • nauce pracy z kamerą,
  • nauce rodzaju ujęć,
  • filmowaniu krajobrazu,
  • filmowaniu ptaków oraz innych zwierząt

W rezerwacie uczniowie zapoznają się także z formami ochrony przyrody i zasadami obserwacji przyrody, a w szczególności ptaków.

Każdy z uczestników otrzymuje kamerę do pracy w terenie. 

ZAJĘCIA W SALI

Druga część warsztatów odbywa się w sali i polega na nauce obróbki i montażu wideo w programie Adobe Premiere Elements. Prowadzacy zapoznaje uczniów z takimi zagadnieniami jak: korekta, efekty specjalne, rodzaje przejść oraz eksport i publikacja. Zadaniem uczniów będzie przygotowanie krótkiego filmu przyrodnicznego. Uczniowie pracować będą na nakręconym przez siebie filmie oraz na materiałach profesjonalnych filmowców (np. Saturniny i Artura Homana – twórcy filmów przyrodniczych Doliny Baryczy). Zajęcia prowadzone z wykorzystaniem nowoczesnych laptopów Dell.

Dodatkowo podczas zajęć terenowych uczniowie zbierają próbki, które następnie wykorzystane zostaną o pracy z mikroskopami. Mikroskop cyfrowy Delta Optical to narzędzie bardzo intuicyjne w użyciu, praktyczne i uniewersalne do wielorakich zastosowań. Dzięki matrycy o dużej rozdzielczości pozwala na podgląd na żywo, zapis statycznych obrazów oraz plików video. Zdjęcia z mikrosopu wykorzystywane będa w montażu filmu. 

 

ZAJĘCIA TERENOWE

ZAJĘCIA TERENOWE

Zapraszamy do korzystania z szerokiej oferty zajęć terenowych przygotowanych przez naszych doświadczonych edukatorów i przewodników opierających się na tradycji rybackiej i niezwykłych walorach przyrodniczych Doliny Baryczy i Stawów Milickich.

REZERWACJE

Rezerwacji wycieczek można dokonywać pod numerem telefonu +48 71/ 759 08 88
lub mailowo pod adresem: rezerwacje@stawymilickie.pl

Wszystkie wycieczki zaczynają się i kończą w CET NATURUM  w Rudzie Sułowskiej.

Fotosafari

Zapraszamy na niezwykłą i unikalną wycieczkę FotoSafari. Trasa przejazdu pojazdem elektrycznym (lub rowerami) prowadzi przez ścisły rezerwat ornitologiczny w Rudzie Sułowskiej i jest to jedna z niewielu możliwości odwiedzenia tego chronionego terenu i poznania jego tajemnic. Każdej wycieczce towarzyszy przewodnik, który opowiada o tradycji rybackiej Stawów Milickich oraz prowadzi z uczestnikami obserwację ptaków. Podczas wycieczki zaplanowane są postoje obserwacyjne, dlatego uczestnicy otrzymuję lornetki. Przewodnik dysponuje lunetą dla birdwatcherów, dzięki czemu można z „bliska” zobaczyć zwierzęta mieszkające na stawach.

Wycieczki odbywają się na dwóch malowniczych trasach:
1. Trasa dookoła stawu Grabówka Duża – ulubione miejsce podczas jesiennych przelotów ptaków siewkowatych i bytowania gęsi gęgawy (1 h).
2. Trasa na Staw Mewi Duży – idealne miejsce do fotografowania czapli, kaczek i perkozów (1 h). 

Więcej o ptakach Doliny Baryczy >>

ZAJĘCIA TERENOWE

Muzeum Tradycji Rybactwa Stawów Milickich
i Doliny Baryczy

Skansen – wystawa 106 eksponatów, głównie narzędzi i urządzeń związanych z gospodarką stawową udostępnionych przez Muzeum Narodowe we Wrocławiu Oddział Muzeum Etnograficzne. Przewodnik uzupełnia wiedzę przekazywaną nt. rybactwa poprzez prezentację narzędzi używanych w pracy rybaków.

Dom Rybaka – wystawa eksponatów własnych Spółki prezentująca historię gospodarstwa rybackiego Stawy Milickie. W Domu Rybaka prezentowane są dwie sale, jedna poświęcona życiu na wsi w okresie międzywojennym oraz gabinet dyrektora prezentujący wyposażenie biura z lat 70-tych.

Płuczka

Uczestnicy wycieczki zapoznają się z gatunkami ryb słodkowodnych poprzez prezentację na tablicach oraz obserwację żywych ryb zgromadzonych w specjalnych zbiornikach. Uczniowie zapoznają się również z trzyletnim cyklem hodowli karpia.

Ścieżka zmysłów [w sezonie letnim]

Uczniowie poznają gatunki drzew i krzewów za pomocą tablic edukacyjnych oraz naturalnych preparatów takich jak: plastry drewna, szyszki, kora, gałęzie, rośliny w doniczkach. Całość ekspozycji podzielona jest na sekcje odpowiadające zmysłom takim jak: dotyk, węch, słuch, wzrok. Dodatkowo na ścieżce znajdują się tablice edukacyjne dotyczące gatunków ssaków leśnych, ryb słodkowodnych oraz ptaków wodno-błotnych i leśnych.

Pokazy technik odłowowych [w sezonie letnim]

Przewodnik na specjalnie przygotowanym stawie pokazowym prezentuje uczniom techniki odłowów ryb stosowane w gospodarce stawowej: rzutka, podrywka, żaki.

Zwiedzanie zwierzyńca 

W zwierzyńcu uczniowie będą mogli zapoznać się z różnymi gatunkami zwierząt, m. in. owca wrzosówka, koza alpejska, kuc szetlandzki, merynos polski, koza alpejska.

STAWY MILICKIE SA

Ruda Sułowska 20

56-300 Milicz

tel.: (+48) 71/ 38 47 110

(+48) 71/ 38 32 482

fax: (+48) 71/ 38 47 110 (wew. 25)

mail: biuro@stawymilickie.pl

NIP: 916-13-88-540

BIURO

Sułów, ul. Kolejowa 2

(I piętro, Bank Spółdzielczy)

56-300 Milicz

tel.: (+48) 71/ 38 47 110

BIURO WE WROCŁAWIU

Rynek 58, III p.

50-116 Wrocław

HOTEL NATURUM

Ruda Sułowska 20

56-300 Milicz

tel.: (+48) 71/ 75 90 888

tel.: (+48) 534 964 120

mail: rezerwacje@stawymilickie.pl

GOSPODA 8 RYB

tel.: (+48) 534 964 120

WYCIECZKI, FOTOSAFARI

tel.: (+48) 71/ 759 08 88

DZIAŁ SPRZEDAŻY
HOTELU NATURUM

mail: rezerwacje@stawymilickie.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone © Stawy Milickie SA 2008-2015